Slackline není jen dřina, ale i zábava | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Slackline není jen dřina, ale i zábava

Sport anebo pouhá zábava? Slackline je skvělým způsobem, jak si venku zasportovat, protáhnout se nebo si jen tak užít volného času netradičním balancováním. Pokud jste si již slacklinu zakoupili či to máte v plánu, nechte se inspirovat dnešním článkem. Poradíme vám, jak slacklinu natáhnout, čemu se na začátku vyvarovat a dáme vám pár tipů, které se vám v začátcích balancování budou hodit. 

Natáhnutí slackliny

Ještě před natažením vaší slackliny vás čeká její koupě. Vybírejte slacklinu podle toho, zdali jste začátečník a jakému účelu má slacklina sloužit, zda jako zábava pro děti, na chození či skákání. Upevňovat slacklinu následně můžete s pomocí ráčny či jiného natahovacího systému, například s pomocí karabin. Pro začátečníky je však vhodné napínání s pomocí ráčny, které je nesnadnější. Po zakoupení slackliny vás čeká její natažení a výběr vhodného místa. Pro natažení popruhu budete potřebovat dva styčné body, nejlépe stromy, které stojí naproti sobě v dostatečné vzdálenosti. Vybírejte také povrch, který bude pro začátečnické pády příjemný, nejlépe park či travnatou louku. Vzdálenost stromů by měla být ze začátku 5-10 metrů, aby byla i slacklina více natažená a tedy pevnější. Na začátku vám stačí slacklinu natáhnout do výšky půl metru, abyste nepadali z přílišné výšky. Jinak se řiďte výškou vašeho boku, aby se vám na slacklinu dobře nastupovalo. 

První kroky

Vaše slacklina je natažená a vy se chystáte na první kroky. Určitě by neměla být slacklina natažena příliš vysoko, ani nízko. Stoupněte si ke slacklině bokem a připravte si na nástup tu nohu, kterou máte silnější a cítíte se na ní bezpečněji. První si zkuste nášlapy, tedy položit chodidlo na slacklinu a zvedat se na ni velmi jemným "výskokem", kdy se vyšvihnete s pomocí druhé nohy stojící na zemi. Pomoci vám mohou i zdvižené ruce, které švih podpoří. Tyto nášlapy trénujte jako první. Pokud chodíte bosy, připravte si pod nohy nějakou podložku, karimatku či kus látky, která vás ochrání před nečistotami, které by vám na slacklině překážely. 

S obuví či bez?

Nyní začínáte s chůzí. Snažte se na slacklině udržovat balanc. Důležité je dívat se jen a jen před sebe. Nedívejte se po své nohy, ale najděte si před sebou pevný bod, na který se soustředíte a myslete jen na svá chodidla a vyvažujte. Další kroky jsou již o tréninku, uvolnění těla, soustředění mysli a tomu, aby se vaše břišní svaly naučily vyvažovat. Přemýšlíte-li, zda je lepší na slacklině chodit s obuví či bez, záleží jen na vás. V začátcích je pro vás vhodnější nastupovat na slacklinu bez obuvi, abyste ji cítili a věděli, jak se popruhy hýbou, apod. Někomu však chůze na slacklině bez obuvi velmi vadí. 

Cvičení na slacklině

Slacklina není jen na chození, speciální tlustší popruhy, které jsou více pružné, jsou určené také ke skákání. Na slacklině se dá v pokročilém stupni také cvičit. Vyzkoušet můžete různé jogínské polohy, sezení, lehnout si na slacklinu či se na ni prostě protáhnout.  

Pár rad na závěr

Pokud ze slackliny padáte, nikdy se po ní nenechte svou nohu svézt. Kůže na nohách se vám může nepěkně spálit a hrozí nebezpečí úrazu. Ze slackliny je lepší vždy seskočit vedle na měkkou trávu, než se jí nechat odrazit a poranit se. Pokud uvazujete slacklinu na strom, používejte ochranné kusy koberců, které se udrží na kůře stromu a chrání ho před silou, kterou na něj slacklina vyprodukuje. Chovejme se ohleduplně k flóře, kterou využíváme. V poslední řadě je důležité si připomenout, že slacklina je především zábava a skvělý způsob, jak posilovat střed těla. Stačí ji vzít sebou na cesty či na dovolenou a vaše děti jsou na dlouhý čas zabaveny. Upoutáte pozornost také mnohých lidí a naučíte se soustředění pouze na sebe a zapomenete na starosti, které pro správný balanc určitě nepotřebujete.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store