Sportujte se svým partnerem aneb ideální sporty pro páry | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Sportujte se svým partnerem aneb ideální sporty pro páry

Se svým partnerem můžete mít mnoho společných koníčků. Mezi ně můžete zařadit také sport, který jde ruku v ruce s udržováním dobré tělesné kondice a štíhlé postavy. Jaké sporty jsou však ideální pro páry, které se chtějí do společného sportování pustit?

Společný zájem

Pro partnerský vztah je velmi příznivé, pokud má dvojice společný zájem. Samozřejmě nemluvíme o všech koníčcích, někdy si totiž také od partnera potřebujete odpočinout. Ale je pro vztah velmi přínosné, pokud dvojice sdílí činnost, která jim navzájem přináší radost, nové zážitky, dobrou náladu a třeba i vytouženou postavu. V tomto ohledu se může stát novým koníčkem sport. Zkuste se svým partnerem začít trénovat ve fitness, začít s jízdou na kole či s běháním. Ke sportu si stačí najít cestu a poctivě trénovat. 

Před výběrem sportu

Před tím, než začnete nějaký sport vykonávat, je důležité probrat, kam sahají vaše možnosti. Některé sporty jsou vhodné spíše pro zkušenější sportovce, jiné vlastně pro každého, kdo chce sportovat. Velmi záleží na tom, zda jste se předtím již nějakému sportu věnovali, či zda začínáte se svým partnerem sportovat tzv. od nuly. Pokud se například rozhodnete pro běhání v páru a nemáte příliš dobrou kondičku, je důležité začínat velmi pomalu. Nejdříve rychlou chůzí, poté prokládat běháním až se dostanete do běhu úplně. Stát se však může to, že váš partner či vy, budete v tomto učení a rozvíjení kondice rychlejší.

Cílem sportování

Druhým bodem je to, za jakým cílem chcete sport vykonávat, zdali pro zhubnutí kil, zlepšení celkové kondice či spíše pro společnou aktivní relaxaci. Chcete-li si například při sportu povídat, vybírejte sporty, které sebou nenesou takovou zátěž, jako je například cvičení ve fitness, plavání či pravidelné procházky. Na začátku tedy stojí výběr ideální sportu právě pro vás a vašeho partnera. Vybírejte podle svých schopností, časových možností, věku a cíle, ke kterému má sport vést. 

Venkovní aktivity

První velkou skupinou jsou sporty jako je běh, jízda na kole a in-line bruslích. Tyto sporty nemusíme nutně vykonávat v páru, ale i pro páry jsou vhodné. Během těchto sportů dochází nejen ke spalování energie, zvyšování aerobní aktivity, posílení svalů, apod., ale také k posílení důvěry, vzájemné motivace a podpory. Pokud navíc zvolíte vhodné tempo, můžete si i během těchto sportů celkem příjemně popovídat. Výhodou těchto sportů je také to, že slouží jako dobrý prostředek k přesunu. Tyto sporty vás doplňují o nové zážitky, spojit je můžete s návštěvou vašich známých, kulturní památky či objevování klidu v přírodě. 

Tenis, squash, ping pong,...

Pro soutěživější páry jsou vhodné také sporty jako je tenis, squash, ping pong či badminton. Tyto sporty jsou již párové. Například tenis i squash můžete hrát také ve čtyřhře, tudíž jsou vhodné i jako dvojitá sportovní setkání s páry, kteří spolu také sportují. Během těchto sportů si sice příliš nepopovídáte, ale můžete spolu s partnerem soutěžit proti sobě, což může vést k vybouření různého napětí, které mezi vámi panuje. U těchto sportů je také výhodou, že je můžete hrát po celý rok v halách. Často vám zde také zapůjčí potřebné vybavení a vy si nic speciálního nemusíte pořizovat. 

Horolezci a horolezkyně

Pro posilování důvěry a učení se novým tělesným dovednostem je úžasné lezení na horolezecké stěně. Lezení na horolezecké stěně se hodí spíše pro pokročilé sportovce, jelikož je náročnější na svalovou připravenost, ale začít s ním pomalu mohou i neznalí začátečníci. Lezení na stěně zlepšuje fyzickou sílu a donutí vás k vnitřnímu odpočinku. U partnerů posiluje pocit důvěry, jelikož váš vás partner během lezení na stěně po celou dobu jistí. 

Turistika a nordic walking

Propojením krásných zážitků a sportu může být také turistika a nordic walking. Ideální pro páry, ale i pro celou rodinu. Nordic walking je dynamickou chůzi, které pomáhají speciální hole a může se stát alternativou klasické chůze. Nordic walking můžete provozovat po stezkách v přírodě, ale i na horách. Tyto dva sporty jsou skvělou příležitostí pro aktivní relaxaci, sdílení společných okamžiků s druhým člověkem a objevováním nových míst. 

Společné posilování

Pro páry, které chtějí zpevnit svou postavu, shodit přebytečná kila a nabrat novou svalovou hmotu, je dobrou volbou společné posilování. Pokud společně začnete navštěvovat posilovnu, můžete si nejen navzájem pomáhat, ale především se navzájem podporovat. Partner se pro vás může stát také skvělou motivací a nakopnutím, pokud se vám zrovna nechce vyrazit do deštivého dne. Cvičení s partnerem je v tomto ohledu mnohem snazší a zábavnější. Můžete si také vytyčovat společné cíle a společně jich dosahovat, to váš vztah velmi posílí. 

Jógové variace

Oblíbeným cvičením posledních několika let se i u nás stává jóga, kterou jsme převzali z východní tradice. Jóga kombinuje protažení, posílení těla a práci s dechem. Provádět ji můžete nejen sami, ale existují různé cviky, které můžete natrénovat jen se svým partnerem. Jóga se cvičí v klidu a relaxačním módu. Pro vás a vašeho partnera může být nejen příjemným odpočinkem, ale i sdílením společného ticha a překonáváním zatím nezdolaných fyzických hranic.

Tanec

Poslední aktivitou, která tak úplně není sportem, o které se zmíníme, je tanec. Tanec může být individuální, skupinový i párový. Pro páry je skvělou kombinací relaxace, získání nových pohybových dovedností, procvičení paměti a podpoření vzájemné souhry v životě i ve sportu. Protancovat se takto můžete k lepší postavě, ale i krásným zážitkům. Pokud vám taneční partner schází, u nás na www.mevyo.com jistě najdete někoho, kdo se k vám rád přidá.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store