Terapie tmou vás donutí poznat sebe sama | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Terapie tmou vás donutí poznat sebe sama

7. září 2017

Zrakem vnímáme asi 70% veškerého vnějšího dění. Pokud však máme nějaké osobní problémy, je potřeba se podívat do našeho vnitřního "já". To znamená, že klasický zrak je potřeba vypnout. A to lze pouze v absolutně tmavém prostředí. S tím pomáhá metoda nazývaná "terapie tmou".

Co je terapie tmou a jak probíhá?

Tato metoda je velice starobylou metodou sebepoznání, která vychází z původní tradice tibetských mnichů. Její princip vychází ze senzorické deprivace (absence smyslových podnětů z vnějšího prostředí). Celý pobyt je realizován v dokonale zatemněných prostorách. Za účastníkem pobytu denně dochází terapeut s jídlem a nápoji a pokud si to účastník přeje, mohou spolu i rozmlouvat, může vyjadřovat své pocit a myšlenky a může je s terapeutem rozebírat.

Před samotnou terapií je účastník obeznámen s celým průběhem terapie a také s prostory, v nichž terapie bude probíhat. Minimální počet dní pro terapii by měl být sedm.

Účinky terapie tmou

Tato metoda je velmi účinná jako prevence proti civilizačním chorobám, především onkologickým a poruchám metabolismu. Využívá se při obezitě, syndromu vyhoření a únavovém syndromu, při chorobách kardiovaskulárního systému nebo při příhodách cévních či mozkových. Pomáhá regenerovat psychiku, podporuje efektivnější řešení osobních potíží a problémů. Podporuje rozvoj citlivosti smyslových receptorů, rozvíjí kreativitu a obrazotvornost.

Pomáhá zvolnit a zpomalit rychlé životní tempo. Umožňuje prožití a nácvik extrémních zátěžových situací a pomáhá vytvářet a zvyšovat odolnost proti nim. Za naprosté tmy dochází k tvorbě melatoninu, který působí proti nádorovému bujení a zároveň pomáhá zpomalovat procesy stárnutí.

Příznaky pro terapii tmou

  • - Především je to potřeba "vysadit", připadá vám, že jste v jednom kole.
  • - Tuto potřebu máte i v období dovolené, kdy pouze odpočíváte.
  • - Pociťujete neustále nervozitu a vnitřní neklid.
  • - Zažili jste silnou osobní tragédii a potřebujete být sami.
  • - Máte pocit, že vám něco schází, jen neustále nevíte, co.
  • - Vyzkoušeli jste všechny možnosti a metody, ale stále se cítíte prázdní, unavení a smutní.

 

Media

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store