Terapie tmou vás donutí poznat sebe sama | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Terapie tmou vás donutí poznat sebe sama

Zrakem vnímáme asi 70% veškerého vnějšího dění. Pokud však máme nějaké osobní problémy, je potřeba se podívat do našeho vnitřního "já". To znamená, že klasický zrak je potřeba vypnout. A to lze pouze v absolutně tmavém prostředí. S tím pomáhá metoda nazývaná "terapie tmou".

Co je terapie tmou a jak probíhá?

Tato metoda je velice starobylou metodou sebepoznání, která vychází z původní tradice tibetských mnichů. Její princip vychází ze senzorické deprivace (absence smyslových podnětů z vnějšího prostředí). Celý pobyt je realizován v dokonale zatemněných prostorách. Za účastníkem pobytu denně dochází terapeut s jídlem a nápoji a pokud si to účastník přeje, mohou spolu i rozmlouvat, může vyjadřovat své pocit a myšlenky a může je s terapeutem rozebírat.

Před samotnou terapií je účastník obeznámen s celým průběhem terapie a také s prostory, v nichž terapie bude probíhat. Minimální počet dní pro terapii by měl být sedm.

Účinky terapie tmou

Tato metoda je velmi účinná jako prevence proti civilizačním chorobám, především onkologickým a poruchám metabolismu. Využívá se při obezitě, syndromu vyhoření a únavovém syndromu, při chorobách kardiovaskulárního systému nebo při příhodách cévních či mozkových. Pomáhá regenerovat psychiku, podporuje efektivnější řešení osobních potíží a problémů. Podporuje rozvoj citlivosti smyslových receptorů, rozvíjí kreativitu a obrazotvornost.

Pomáhá zvolnit a zpomalit rychlé životní tempo. Umožňuje prožití a nácvik extrémních zátěžových situací a pomáhá vytvářet a zvyšovat odolnost proti nim. Za naprosté tmy dochází k tvorbě melatoninu, který působí proti nádorovému bujení a zároveň pomáhá zpomalovat procesy stárnutí.

Příznaky pro terapii tmou

  • - Především je to potřeba "vysadit", připadá vám, že jste v jednom kole.
  • - Tuto potřebu máte i v období dovolené, kdy pouze odpočíváte.
  • - Pociťujete neustále nervozitu a vnitřní neklid.
  • - Zažili jste silnou osobní tragédii a potřebujete být sami.
  • - Máte pocit, že vám něco schází, jen neustále nevíte, co.
  • - Vyzkoušeli jste všechny možnosti a metody, ale stále se cítíte prázdní, unavení a smutní.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store