Tip: Jaké zimní výšlapy na rozhledny stojí za to? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Tip: Jaké zimní výšlapy na rozhledny stojí za to?

Příznivci krásných výhledů si i během zimy přijdou na své. Pro milovníky rozhleden a kochání se jedinečnými pohledy na krajinu v jiné perspektivě, přinášíme několik tipů na výlet. Při výšlapu na rozhlednu se také pěkně zapotíte a můžete to brát jako sportovní výzvu. 

Rozhledna Děčínský Sněžník

Za zimním pohledem na Lužické hory a Českosaské Švýcarsko můžete vyrazit na rozhlednu Děčínský Sněžník. Rozhledna se nachází na nejvyšší stolové hoře České republiky. Vyhlížet můžete z výšky 33 metrů po zdolání 153 schodů. Pokud vyrazíte na Děčínský Sněžník za příznivého počasí, kdy bude obloha bez mráčků, můžete vidět až na Sokolí vrch, Špičák či Bukovou horu. Přes zimu má Děčínský Sněžník díky svému architektonickému provedení zvláštní kouzlo. Mísí se zde termické proudy vzduchu až od Severního moře. 

Rozhledna v Židlochovicích

Moderní rozhlednu s nevídanou architektonickou podobou najdete v Židlochovicích na Brněnsku. Rozhledna byla postavena z akátového dřeva, jelikož je v této lokalitě všude dostupné. Její výška je 18 metrů a díky umístění nabízí krásný výhled. Kochat se můžete pohledem na vrchol Hády, část Drahanské vrchoviny, Žďánické vrchy a Pálavu. Zahlédnout můžete také chladící věže jaderné elektrárny v Dukovanech. Základem rozhledny je točité schodiště, které je obloženo akátovými trámy. Navštívit ji můžete po celý rok v jakýkoliv čas. Vstup je zdarma a na rozhlednu se dostanete jedině pěšky. Zákaz vjezdu sem mají i motorová vozidla.

Rozhledna Jedlová

Vršek Jedlové hory zdobí 23 metrů vysoká rozhledna, ze které si můžete užívat pohledu na vrcholky od Krušných hor po Krkonokoše. To byl také důvod, proč byla rozhledna v roce 1891 postavena. Jedná se o kamennou rozhlednu. V blízkosti ní najdete také restauraci, ve které se po výšlapu můžete ohřát a dopřát si něco dobrého k jídlu v podobě borůvkových knedlíků či řízku. Příznivci literatury zde také naleznou pomník německého básníka Friedricha Schillera.

Za výhledem na Ještěd

Krásný výlet si můžete naplánovat do Liberce a na Ještěd. Vrchol Ještědského hřebu zdobí vysílač Ještěd s horským hotelem. Dostat se sem můžete pěšky, ale i s pomocí kabinové lanovky z Horního Hanychova, která vás zaveze přímo pod vrchol. I když se tento architektonický počin ne každému líbí, je považován za jednu z hlavních dominant severních Čech, byl oceněn také architektonickou cennou a k Liberci bezesporu srdečně patří. Vy si z něj můžete užívat krásného výhledu, ale také dobrého jídla. Přespáváte-li rádi na jedinečných místech, užijte si pobyt v ještědském hotelu. Přes zimu si zde můžete užívat sjezdové tratě pro začínající jezdce i zkušené lyžaře.

Stezka korunami stromů Lipno

Zvláště během letní sezóny turisté často navštěvují stezku korunami stromů Lipno. Je to v České republice ojedinělost, kterou můžete jinak navštívit jedině za hranicemi naší země. Navštívit stezku můžete celoročně. Překvapí vás vkusné provedení a zasazení konstrukce do tamějšího lesa. Stezka je dlouhá 372 metrů se stoupáním od 2-6%. Krásný výhled si můžete užívat ze 40 m vysoké věže.Ta nabízí výhled na vrcholky Alp, část Lipenského jezera, Šumavu a Novohradské hory. A nejen to, uvidíte kmeny stromů i jejich nádherné vrcholky. Stezku korunami stromů Lipno může navštívit jakákoliv věková skupina návštěvníků. Jelikož je stezka bezbariérová, projedete ji s kočárkem i vozíčkem. Pro dobrodruhy a odvážlivce jsou připraveny tři zážitkové stanice s lanovými prvky. stezka byla obohacena také o interaktivní informační tabule, díky kterým se návštěvníci dozví mnoho zajímavého o stezce i okolní přírodě. To, co vaše ratolesti zaručeně uchvátí, je však tobogán vedoucí středem vyhlídkové věže. Stezku korunami stromů najdete na vrcholu hory Kramolín.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store