Tipy, jak zůstat i na podzim šťastný | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Tipy, jak zůstat i na podzim šťastný

Noci se stále prodlužují, listy začínají opadávat a ve vzduchu je cítit podzim. Změna období nám dává příležitost udělat si "inventuru" ve svém životě. Možná je také čas uklidit si skříně, ale především musíme začít pečovat sami o sebe a o své zdraví.

Podzim je období, kdy máme méně aktivity, ale zato více jídla a především nám hrozí stres z blížících se svátků, proto je potřebu mu předcházet. Začátek podzimu by měl přinést i nové pozitivní změny. Podpora dobrého zdraví a ohleduplnost nejen k sobě, ale i ke svému okolí by měly být nejlepší způsoby, jak začít novou sezónu.

Udělejte si čas sami pro sebe

Než začne všechen ten sváteční zmatek, udělejte si chvilku jen sami pro sebe – jděte na dlouhou procházku, přečtěte si hezkou knížku, poslechněte si nějakou hudbu, meditujte, relaxujte, navštivte kosmetický salón nebo třeba lekci jógy.

Zvyšte příjem vitamínu D

Naše tělo absorbuje vitamín D skrze pokožku vystavenou slunci. S příchodem podzimu se sluníčko na obloze již moc neukazuje a vzhledem k tomu, že vitamín D hraje důležitou roli v absorbci vápníku a podporuje imunitní systém, je potřeba jej tělu dodávat. Do jídelníčku zařaďte mořské ryby, více vaječných žloutků nebo třeba cereálie.

Hydratujte se

Suchý vzduch a nízké teploty mohou vaše tělo dehydratovat rychleji, než si myslíte a to dokonce i bez přítomnosti slunečních paprsků. Každý orgán našeho těla závisí na vodě, proto je důležitý její dostatečný přísun.

Pokračujte v pohybu

Dny se zkracují a pro nás není problém rozhodnout se, že strávíme líný večer u televize. Vyhledávat sportovní aktivity je v tomto sychravém období stále těžší. Vydejte se na podzimní procházku nebo pomozte sousedům či známým s úklidem zahrady.

Jezte sezónní ovoce a zeleninu

Vzhledem k tomu, že většina ovoce obsahuje velký podíl vody je její konzumace skvělý způsob, jak podpořit hydrataci těla. Kromě toho nám poskytne celou řadu vitamínů, minerálů a vlákninu. To vše pomůže udržet naše tělo v kondici.

Cvičte po ránu

Vzhledem k tomu, že energie během dne ubývá, podpořte ji ranním cvičením.

Udělejte si radost

Když vás přepadne podzimní splín, zajděte do obchodu a udělejte si radost, třeba nákupem nového oblečení nebo barevnou květinou, která rozzáří pošmourný den. Potřebujete – li povzbuzení, uvařte si dobrý čaj (zázvor, maté nebo guaranu). Dejte si šálek kávy s přáteli.

Obohaťte svůj jídelníček

Na podzimní chmury fungují ořechy, banány, kvalitní čokoláda, dýně v polévce či na koláči. Zahřeje vás černý čaj s brusinkou.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store