Tipy pro podzimní cyklisty | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Tipy pro podzimní cyklisty

Podzimní období je čas změn. Některé z nich jsou pozitivní – nádherně zbarvené listí, nové období pro nové aktivity a vítaná změna od letního horka. Některé změny jsou však nepříjemné – déšť, který nás může od cyklistiky odradit, také chladnější počasí a občas i povětří. Dny se krátí, brzy bývá tma a šero. Ani tyto podmínky však nás od oblíbené cyklistiky nemusí odrazovat. Jen je potřeba se na ně dobře připravit.

Připravte se na podzimní období

Abychom mohli vyrážet do přírody na kole i v podzimním období a bez újmy na zdraví, je potřeba mít na paměti několik důležitých věcí.

Oblékání

Vzhledem k tomu, že podzim s sebou přináší nejen chladno, ale i sychravo, je potřeba, abychom zůstávali v suchu. Před deštěm nás ochrání kvalitní a nepromokavé oblečení nebo speciálně navržená pláštěnka určená právě pro cyklistiku. Chrání nejen horní část těla, ale i nohy.

Také naše nohy potřebují být v suchu, proto je pro ně vhodná nepromokavá obuv.

Oblečení vrstvěte, neboť nevíte, jakých změn se můžete během výletu na kole dočkat. Déšť a studené ráno vystřídá slunné odpoledne. Díky vrstvám, které na sebe oblékáte, se můžete výkyvům počasí vždy přizpůsobit.

Noste rukavice, vaše ruce jsou totiž vystaveny teplotním změnám a větru. Cyklistické rukavice nechte doma a ze skříně vytáhněte rukavice teplejší. Skvělou volbou mohou být třeba rukavice kožené nebo vlněné.

Zvýšená péče o kolo

V podzimním období jsou cesty a silnice často nejen mokré, ale i špinavé, což se odráží především na kolech a řetězu, na nichž často ulpí spousta špíny. Po každém výletu tedy řádně vaše kolo očistěte, předejdete tak případným poruchám i návštěvám opraváře.

 

Buďte vidět

Se zkracujícími se dny je potřeba pamatovat na to, že je i brzy tma a často bývá špatná viditelnost i během dne. Může se vyskytnout šero nebo dokonce mlha. Je potřeba tedy mít dokonalé osvětlení na přední i zadní části kola. Na přední část kola umístěte světlo bílé, na zadní pak světlo červené, které obvykle bliká.

Nezapomeňte ani na reflexní pruhy, nebo rovnou reflexní vestu, které jsou vhodné i v případě, že se pohybujete lesním terénem. Mohli byste narazit na myslivce, kteří zrovna mají loveckou sezónu.

Dobré je používat oblečení výraznějších barev, nikoli černé nebo tmavé, které je velice špatně vidět.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store