Umíte být šťastní? Změňte způsob pohledu na svět | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Umíte být šťastní? Změňte způsob pohledu na svět

Trápí vás problémy ve vaší rodině, stres v práci, mnoho povinností a hlava vám jde kolem? Přijde vám, že se vám nic nedaří, máte špatnou náladu a provází vás jen negativní pocity? Problémem možná není to, že je opravdu vše tak hrozné, ale že na to vy tak pohlížíte. Zkuste svůj pohled na svět změnit a celkově zlepšit váš život. 

"To je hrozný!"

Klasická věta, kterou od okolních lidí slyšíte minimálně jednou za den. To je hrozný počasí, to je hrozný den, to je hrůza v těch zprávách, to je hrozný ty děti apod. Díky tomu vás ostatní snadno nakazí tím, jak je vše hrozné a vy začínáte okolní svět vidět v černých barvách. Přispívají k tomu také televizní zprávy, ve kterých vidíte samé negativní informace o nehodách, nešťastných událostech a přírodních katastrofách. Přečtěte si zprávy a novinky raději na internetu a večer televizi raději ani nezapínejte. Raději si večer uvařte šálek horkého čaje a přemýšlejte v klidu nad tím, co vše jste dnes prožili, jaký byl váš den. 

Zamávejte negativnímu myšlení 

Zkuste ráno začít den s myšlenkou, že bude povedený, že si ho užijete a že vás nic nerozhází. Povzneste se nad problémy a uvědomte si, že žijete, že máte co k obědu, že můžete řídit auto, chodit, dýchat, obejmout vaše děti, smát se a hodit negativní myšlení za hlavu. Že nestíháte přijít včas do práce, chybí vám svačina a děti ve škole zlobí? Ano, je to tak a i když se lidé na sociálních sítích tváří, že je jejich den dokonalý, nevěřte všemu, co vidíte. Za šťastnými statusy a fotkami se může skrývat mnohem více problémů. 

Neporovnávejte se!

Zkuste přehodnotit své uvažování a začít se na svět dívat pozitivně, těšit se na každý nový den a přestaňte se stále dokola zabývat jen problémy. Dobrou radou pro vás může být i to, že se přestanete s ostatními porovnávat. Že má váš soused nové auto, kolegyně v práci spoustu krásných šatů, kamarádka se chlubí zážitky z dovolené? No a co? Smiřte se s tím, co máte vy a naučte se být ve svém životě s tím, co máte šťastní. Všichni mají své problémy a hned se s ostatními o ně nedělí. Mnohem lepší je přece mluvit o vydařených věcech. Naučte se vnímat svět pozitivně. Přestavte si váš mozek jako projektor, díky kterému vidíte vše lepší a je to jen na vás, ve vašem úhlu pohledu a ne na tom, jak věci a situace mohou vypadat negativně. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store