Věci, které je třeba udělat ve třiceti | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Věci, které je třeba udělat ve třiceti

Rozhodnutí děláme každý den, některá jsou bezvýznamná a některá nás ovlivní na celý život. Existuje však mnoho věcí, které si uvědomíme až v momentě, kdy jsme starší a v takové chvíli se už nedá vrátit čas. Představíme si 20 základních věcí, která je vhodné udělat již s nastupující třicítkou, aby byl zbytek života podle představ.

 

1. Přestat kouřit, protože kouření není zdravé, je drahé a nevoní.

 

2. Přestat jíst nezdravé jídlo, protože za život si sice můžete koupit jídlo jaké chcete, ale zdraví si nekoupíte nikdy, zvlášť, když už je pryč. Vzdejte se tedy nezdravých potravin dřív, než bude váš organismus stávkovat, a to nejlépe ještě před třicítkou.

 

3. Dobré vztahy s rodiči mají také vliv na naší zdravotní kondici. Navíc rodina si v mnoha problémech dokáže společnými silami pomoci.

 

4. Přestat chodit na slunce bez opalovacího krému znamená vyvarovat se vrásek a tenké kůži, kterou poškozuje právě sluneční záření.

 

5. Pravidelně cvičit je další radou, kterou by se člověk měl od mládí řídit. Vybudovat si aktivní životní styl i zamlada znamená vyvarovat se mnoha zdravotním problémům v pokročilém věku. Ať už jde o přibírání na váze, o ohebnost, bolesti kloubů a zad... Nejde o to být vyhublý, ale v normě.

 

6. Šetřit peníze do budoucna je také potřeba. Je to sice nudná fráze, ale ještě se vám budou do důchodu hodit.

 

7. Naučit se spokojit s tím, co máte, je další nezbytný úkol do života, který byste měli přijmout už v mládí. Umožňuje to šťastný život i s málem.

 

8. Na druhou stranu je třeba také jít za svými sny.. Máte přece sny? Životní cíle? Koupě nového domu, mít dítě nebo děti, získat titul, naučit se létat letadlem... Neříkejte si pořád jen "jednoho dne to zkusím", ale zkuste to dnes. Po třicítce se už totiž odhodlává daleko hůř.

 

9. Kvalitní spánek je také potřeba, naučit se v mládí. Choďte spát pravidelně ve stejnou dobu a budík si nastavujte také ve stejný čas. Kromě toho je opravdu velmi důležité, abyste spali v tmavé místnosti.

 

10. Pravidelná a kvalitní péče o chrup je dalším úkolem, který byste však měli mít vžitý již od útlého mládí... Pravidelně choďte k zubaři, čistěte si svůj chrup a vyhnete se mnoha zdravotním problémům se zuby, a tím i značně ušetříte své peněžence za drahé korunky a implantáty.

 

11. Místo zbytečného utrácení za vzpomínkové předměty si vzpomínky na daný okamžik raději uchovávejte v paměti.

 

12. Nejen berte, ale také dávejte... Dejte něco druhým a uvidíte, jakou radost vám to přinese na duši. I obyčejný úsměv člověka potěší. Zároveň nikdy nic neočekávejte na oplátku.

 

13. Denně udělejte nějakou věc, které se běžně bojíte. Překonáte tak svůj strach. Odstraňte ze stropu pavouka, skočte s padákem z letadla, překonávejte se.

 

14. Přečtěte si alespoň deset knih ročně a neztrácejte tak zbytečně svůj čas u televize a hraním videoher. Ty vaši fantazii neposílí.

 

15. Cestujte co nejvíce - kdykoli je to možné. Cestování je rizikem i dobrodružstvím - vystoupením z pohodlí a bezpečí domova. Pojďte poznávat nové - zážitky vám ani ve stáří nikdo nevezme.

 

16. Naučte se meditovat - zbavíte se tak stresu, zklidníte si svou hlavu a prodloužíte život. Udělejte si každý den malou chvilku pro sebe a soustřeďte se na svůj dech...

 

17. Veďte si deník, který uchovává vaše vzpomínky navždy.

 

18. Mějte se kam vracet - mějte domov. Kupte si dům, pohoda na domečku je k nezaplacení.

 

19. Starejte se o své přátele - věnujte se jim, nezapomínejte na ně. Trávit čas s kamarády je mezigenerační potřeba - každý si přece potřebuje popovídat.

 

20. Myslete. Vnímejte varovné signály vašeho těla, vnímejte sami sebe. A hlavně se nepřeceňujte - není-li vám dobře, choďte pravidelně k lékaři.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store