Vyčistěte si mozek netradiční relaxací | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Vyčistěte si mozek netradiční relaxací

Pomocí relaxace dochází ke snižování únavy a stresu. Pozitivně působí nejen na tělo, ale i na mysl. Relaxace ovlivňuje celou řadu našich pochodů. Dochází při ní ke zpomalení tepové frekvence a dýchání, snižuje se krevní tlak, zvyšuje se průtok krve do velkých svalů, dochází ke snižování svalového napětí i chronických bolestí. Relaxace zlepší koncentraci a posílí sebedůvěru.

Relaxovat můžeme různými způsoby. Přinášíme vám několik méně tradičních tipů, které podpoří vaši harmonii.

Masáž horkými lávovými kameny

Tato technika je využívána po celá staletí. Zázračné působení sopečného kamene znaly všechny starobylé civilizace všech kontinentů.

Žádná jiná masáž nenavodí tak příjemný pocit. Má velmi pozitivní účinky na tělo i duši, přináší uvolnění. Pro zvýšení efektu se někdy používají přírodní vonné oleje.

Tento druh masáže poskytuje ideální relaxaci, sálající teplo z kamenů prostupuje hluboko do vašeho těla, pomáhá odstraňovat nervozitu a stres, podpoří klidný spánek a přináší celkové uklidnění.

V oblasti tělesné teplo uvolní ztuhlé svaly, bloky či křeče. Podporuje odplavování škodlivin z těla.

Thajské masáže

Kořeny pravé thajské masáže sahají do starověkého období a jsou předávány z generace na generaci. Oproti klasickým masážím dochází k působení na tlakové body, díky čemuž se uvolní svaly, klouby a šlachy. Masáž přináší fyzické i psychické uvolnění. Maséři při masáži používají nejen svoje dlaně, ale i lokty, někdy i chodidla a kolena. Využívají metody protahování problémových partií.

Garra Rufa

Rybičky Garra Rufa patří do alternativních relaxačních programů a v poslední době si začínají nacházet stále více příznivců. Využívají se především pro regeneraci našeho těla.

Medové masáže

Medové masáže jsou ideálním relaxačním prostředkem pro unavené tělo. Navíc jej dokáží zbavit škodlivých toxinů. Nacházejí využití při celé řadě potíží – chronický únavový syndrom, bolesti hlavy, migrény nebo deprese. Díky silným účinkům medu a správným masérským hmatům dochází k celkovému uvolnění organismu, který je zároveň zbavován škodlivých a choroboplodných zárodků v kůži.

 

Ošetření tělovou svící

Tělové svíce jsou ideálním prostředkem pro detoxikaci a očistu organismu. Pomáhají odstraňovat záněty, bolest a otoky. Jsou ideálním prostředkem proti migrénám. Zapálená tělová svíce navíc teplem a jemným sacím účinkem stimuluje reflexní body na těle, do těla se, díky rozšířeným pórům, dostávají výtažky z včelího vosku, který má antibakteriální vlastnosti.

Svíce jsou vyráběny z přírodních materiálů – včelího vosku a bavlněného plátna.

Tato technika není vhodná při alergii na včelí vosk, na otevřené rány ani v období těhotenství.

Vyhněte se bezprostřední blízkosti očí, sliznic, srdci a temenu hlavy. Svíčky nepatří do nosu, úst a na genitálie.

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store