Vyměňte konzumní styl života za minimalismus | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Vyměňte konzumní styl života za minimalismus

Žijeme v době, kdy není naprosto žádným problémem objednat si v mžiku nové kousky oblečení, doplňků do domácnosti, knížek, potravin, nábytku, služeb apod. Stačí zapnout notebook, vzít do ruky počítač a pořídit si to, co chcete. Dnes již, na rozdíl od doby minulé, nežijeme v čase, kdy si kupujeme věci jen proto, že je vážně potřebujeme. Kupujeme si věci, které chceme a kupujeme si jich požehnaně. Díky tomu trpí nejen naše matička Země, ale i naše psychika. Objevte ve svém životě i vy kouzlo minimalismu a vyměňte ho za dosavadní konzumní styl života.

Nakupování, nakupování,...

Mnohem více než kdy dříve na nás svůj tlak vyvíjí reklama. Prostřednictvím televizního, rozhlasového vysílání, ale také díky připojení k internetu na mobilním telefonu, tabletu či notebooku. Stačí brouzdat po internetu, zapnout televizi či poslouchat rádio a ihned slyšíte, jak nové léky, kosmetické výrobky, nábytek či zrovna tento druh limonády ke svému přežití nutně potřebujete. Reklama nám předkládá nejen výrobky, ale také názory a hodnoty, které bychom si podle ní měli vštípit. Cílem reklamy je především zvýšit naši chuť po nakupování a vnutit představu, že k životu potřebujeme mnohem více věcí, než je naprosto nutné. Díky tomu se nám doma hromadí spousta oblečení, předmětů a dalších výrobků, které mnohdy ani nevyužijeme. Propadáme konzumnímu stylu života a nepřijde nám divné koupit si patery kalhoty za měsíc.  

Pozvěte minimalismus do svého domova

Zkuste se nad tím, jak všechny výrobky, jejich obaly, samotná výroba a přeprava zatěžují jediný domov, který ve vesmíru (snad prozatím) máme. Tím, že jsme najeli na konzumní styl života jsme tak trochu zapomněli, kde a jak žijeme a jaké následky za sebou toto hojné nakupování přináší. Řešením v dnešní společnosti může být tvz. minimalismus. Jaké jsou jeho principy? Jde o to, že se naučíte žít opravdu s těmi věcmi, které potřebujete a nebudete si zbytečně kupovat hromady dalších. Naučíte se žít střídměji a přemýšlet nad věcmi, které vás obklopují. Opravdu potřebujete mít doma tolik věcí? Nekupujete jich zbytečně moc? Neskladujete předměty, které už nikdy nevyužijete? Pošlete je do světa. Minimalismus je také velmi příjemným stylem vaší domácnosti, který vykouzlí čistou atmosféru domova. 

Fenomén oblečení

Dnes je velkým problémem také výroba a spotřeba oblečení, kterou se velmi zatěžuje životní prostředí. Výroba nového oblečení je nákladná a též její přeprava z dalekých zemí, kde se většina oblečení, i značkového, dnes vyrábí. Zbavte se oblečení, které nenosíte a nakupte si oblečení kvalitní, které vám vydrží. Zbavte se pocitu, že si musíte každý měsíc koupit desítky kousků nových triček, sukní, šatů či kalhot, vždyť jde o trend, který postrádá smysl. Nákup x kousků oblečení, které je sice levné, ale nesedí vám, je z nepříjemného materiálu a navíc se rychle zničí. Proč? Objevte kouzlo minimalismu i ve vašem šatníku a držte se kvalitních kousků oblečení. 

Minimalismus je dobrým způsobem, jak v dnešní společnosti najít střídmost v nakupování a oblékání a zaměřit se na důležitější chvíle ve vašem životě.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store