Vyrazte s přáteli na výlet za Krakonošem | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Vyrazte s přáteli na výlet za Krakonošem

Nevíte, kam s přáteli, rodinou či dětmi na výlet? Udělejte si výlet za sněhovým Krakonošem a poznejte krásy nejen Jilemnice. Spojit můžete výlet i s návštěvou Krkonoš. 

Jilemnický Krakonoš

Začněte váš výlet v Jilemnici. Začněte váš výlet v podkrkonošském městečku v okrese Semily. Město Jilemnice je malebné a překvapí vás svým kouzlem. Na náměstí navíc potkáte sněhového Krakonoše, který centrum Jilemnice zkrášluje a láká turisty, kteří se s ním rádi vyfotí. Stavba vládce hor má v tomto městě velmi dlouhou tradici. Prvního Krakonoše zde postavili již v roce 1909. V dřívějších dobách však Krakonoš neseděl, ale stál, protože bylo sněhu dosti a vládce hor byl tak nadmíru vysoký. Dnes již Krakonoš pravidelně pózuje vsedě. Tento rok J. Dufek vytvořil jednoho z největších Krakonošů v historii. Na výšku dosahuje až 8 metrů. Zajeďte si pozdravit Krakonoše, poznat město, které tvoří vstupní bránu do Krkonoš a dopřát si zde třeba dobrý oběd či vynikající zákusky.

Na běžky!

Po návštěvě Krakonoše byste měli využít toho, že jste blízko Krkonoš. V Jilemnici na vás totiž čekají i upravené běžecké dráhy. Pokud si sebou sbalíte běžky, můžete si dopřát okruh v areálu Hraběnka. Buď se jedná o závodní okruh (např. na 5, 6, 7 km) nebo okruhy delší, které mají 14 a přibližně 25 km. Projet se však můžete i na připraveném okruhu a užívat si krásného výhledu i projížděk v lese. Strávit tak můžete odpoledne v Jilemnici ve sportovním duchu. 

Na Žalý

Pokud byste raději odpoledne věnovali objevování, doporučujeme rozhlednu Žalý, ze které je za dobrého počasí krásný výhled. Vydejte se na Žalý z Benecka, nejlépe od hotelu Žalý. I v tomto případě můžete využít běžky. Na vršku na vás kromě rozhledny čeká také příjemná hospůdka, ve které si můžete dopřát krkonošské dobroty, třeba borůvkové knedlíky, kyselo nebo třeba plněné knedlíky se zelím. Na Žalým se vám bude určitě líbit. Trasa čítá přibližně 2, 5 km. Pokud nemáte mezi přáteli sportovní nadšence, v naší aplikaci www.mevyo.com jistě najdete parťáky, kteří s vámi rádi vyrazí.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store