Vyrazte se svými přáteli na Jizerskou padesátku | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Vyrazte se svými přáteli na Jizerskou padesátku

Rádi byste se svými přáteli zkusili něco nového? Milujete běh na lyžích? Zkuste si zajet Jizerskou padesátku, závod v běhu na lyžích v klasickém stylu. Trať je dlouhá přibližně 50 km, proto Jizerská padesátka. Tato trať se pro vás a vaše přátele může stát skvělou výzvou, ale také nádhernou projížďkou Jizerskými horami po tzv. Jizerské magistrále. A nemáte-li mezi přáteli běžkaře, který by s vámi rád podnikl tuto jedinečnou jízdu, v naší aplikaci www.mevyo.com jistě najdete parťáky, kteří s vámi rádi Jizerskou padesátku zdolají. Navíc, pokud si netroufáte na nejdelší závodní trať, můžete si zajet tratě kratší. 

Něco málo o Jizerské padesátce

Historie Jizerské padesátky sahá až do roku 1968. Rekordy padaly v roce 2012 a 2013, kdy se závodů zúčastnilo dokonce 4800 závodníků. Tento počet závodníků je povoleným maximem, aby nebyla zdejší krajina poškozena. Zvládáte-li techniku běhu na lyžích, máte dobrou kondici a cítíte se na zdolání několikakilometrové dráhy, nic vám nestojí v cestě. Pokud si myslíte, že byste padesátikilometrovou trať neuběhli, můžete zvolit vedlejší závod na 30 km volnou technikou, 25 km klasickým během, 10 km klasickým stylem či sprint na 1,5 km soupaž. Závod je dokonce připraven také pro děti a pro firmy. 

Proč a kde?

Jednapadesátá Jizerská 50 má svůj program od 16.-18. února. Startuje se z lyžařského stadionu v Bedřichově. V začátcích se tento závod konal jako oddílový závod TJ Lokomotiva. Po roce 1970 se stal však Memoriálem Expedice Peru, kde 15 českých horolezců tragicky zemřelo při výstupu na Huascarán. Přihlásit či registrovat se na závod můžete přímo na stránkách Jizerské 50.

Startovné

I zde platí, čím dříve se přihlásíte, tím méně platíte. Do 31.1.2018 platí startovné na 50 km 2200 Kč, na 25 km 2 000 Kč, atd. Čím kratší trasu si vyberete, tím méně zaplatíte. Přihlásit se můžete také na místě při výdeji čísel, kde můžete platit pouze v hotovosti a připlatíte si několik stovek korun. Těšit se můžete na všechny závody, slavnostní zahájení a koncert skupiny Tata Bojs, která pro Jizerskou 50 přezpívala jednu z jejich známých písní. 

Pro fanoušky

Bojíte se, že byste ani jednu ze zmíněných tras nezvládli, ale chtěli byste být u závodu přítomni? Chtěli byste fandit svým blízkým? Užívat si atmosféry můžete přímo z bedřichovského stadionu, ve kterém je také připraven doprovodný program a dostatečné zázemí. Ze stadionu můžete fandit při startu, cílovém souboji a užívat si slavností ceremoniál. V pátek, v den zahájení, na vás čeká slavnostní ohňostroj. Na stadion se můžete dopravit s pomocí autobusu č. 18 přímo z Liberce. Využít můžete také speciální kyvadlovou dopravu, kterou mají závodníci zdarma. Pro auta bude Bedřichov v sobotu i v neděli uzavřen, pouze závodníci s předkoupenou parkovací kartou budou mít šanci zde zaparkovat. Fanoušci mohou také zakempovat na Smědavě, kde na závodníky čeká největší stoupání Jizerské 50. Zde můžete zaparkovat i se projít ke stánkům s občerstvením. Třetí známou volbou je bezesporu Jizerka nacházející se na cípu trasy na 23. kilometru Jizerské padesátky. Zde se také nachází parkoviště. Ostatní místa nejsou fanouškům doporučována. Na trasu platí přísný zákaz vstupu fanouškům i rekreačním běžkařům. Dopřejte si jedinečný zážitek při sledování závodu Jizerské padesátky přímo u dráhy.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store