Vyzkoušejte některý ze vzdušných sportů | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Vyzkoušejte některý ze vzdušných sportů

Vítr může být skvělým pomocníkem při vykonávání sportovních aktivit. Při výkonu sportu totiž často využíváme přírodních sil, ať už se jedná o vítr, vlny či zasněžený kopec. Příroda nám nabízí nepřeberné množství sportovních aktivit. Spojte své síly tentokrát s větrem a vyzkoušejte sporty, u kterých bude vítr vaším spojencem.

Zkuste kiteboarding

K tomuto sportu budete potřebovat kite, vzdušného draka s postrojem. Do kitu se opírá vítr a díky tomu dochází k pohybu. Kiteboarding můžete vykonávat na vodě, v podobě kitesurfingu na moři, landkiting na trávě a nakonec snowkiting můžete vyzkoušet na sněhu. Nemusíte se bát, že vás vítr někam odfoukne, jedná se pozemní druh sportu, díky kterému si dáte pěkně do těla, ale zažijete i nevídaný adrenalin v nejrůznějších podobách po celý rok. 

Land sailing

Tento sport můžete znát i pod označením "pozemní jachtaření". Jedná se o sport, ke kterému potřebujete speciální vozítko, to je poháněno větrem díky velké plachtě. U tohoto sportu můžete začít velké množství legrace. Zmíněný vůz má většinou tři, ale může mít i čtyři kola. Na první pohled vám jistě připomene plachetnici. Řidič ve vozítku sedí nebo leží a ovládá jej s pomocí pedálů či ručních pák. 

Snowkiting

Sport, který můžete znát i pod názvem kite skiing. Jedná se o druh venkovního sportu, který se vykonává na sněhu. Potřebovat k němu budete nejen kvalitní lyže, ale také kite. Díky síle větru se můžete celkem rychle pohybovat po sněhu. Tato sportovní aktivita je velmi podobná kiteboardingu. 

Kite skating

Velmi zajímavý sport, ke kterému budete potřebovat celkem velkou sílu. Kite skating, někdy také kiteblading, je pozemní sport, ke kterému budete potřebovat inline brusle či brusle terénní. Při tomto sportu může jezdec dosahovat rychlosti až 60 km za hodinu. Sport můžete vykonávat na vyschlých jezerních plochách, písečných plážích či travnatých polích. 

Hang gliding

Přesouváme se ke sportu, který není vykonáván na povrchu zemském, ale přímo ve vzduchu. Tento sport využívá lehký nemotorový kluzák. Zhotoven je z hliníkové konstrukce, která je lehká a nechybí mu syntetická plachta, do které se opírá vzduch. Během hand glidingu jste zavěšení v popruhu, v tzv. kluzáku, který ovládáte jen díky pohybům vašeho těla. 

Pokud nemáte mezi přáteli nadšené sportovce, v naší aplikaci www.mevyo.com jistě najdete parťáky, kteří s vámi krotit vítr jistě rádi vyrazí.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store