Vyzkoušeli jste již snowkiting? | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Vyzkoušeli jste již snowkiting?

Je na čase vyzkoušet snowkiting! Zimní outdoorový sport, který prověří váš kardiovaskulární systém a přinese dávku adrenalinu. Je podobný kitesurfingu, ten je provozován na vodní ploše. Snowkiter v tomto sportu používá také tažného draka, avšak pohybuje se s jeho pomocí po sněhové pláni za podpory větru, a to na lyžích či snowboardu. Vyzkoušejte i vy sport, který by neměl žádného z příznivců zimního vyžití a zimních sportů nechat na pochybách.

Snowkiting?

Jezdec se pohybuje po sněhové pláni, na zasněžené planině, mírném svahu či zamrzlém jezeře, záleží na možnostech, které jsou mu nejdostupnější. Nejvhodnější je plochý terén, jelikož umožňuje jezdci skvělý tah větru, který zde fouká stabilněji. Pravdou však je, že někteří sportovci preferují jízdu v horách, která poskytuje terén členitý a další adrenalinové možnosti. Tažného draka můžete využít také při tvz. freeridingu, kdy se snowboardista či lyžař s pomocí draka dostane na kopec, sbalí draka a sjede shora dolů.

 

Kde je snowkiting oblíbený?

Velmi oblíbený je snowkiting zvláště v zemích, kde najdete rozlehlé polární pláně, v Kanadě, ve Finsku či Švédsku a v zemích, kde snowkiteři najdou vhodné horské terény, například ve Francii či Švýcarsku. Snowkiting se však rozšiřuje i v České republice, především díky dobrým větrným podmínkám. Pro snowkiting je vhodný větrný rozsah od 4 m/s, který je v ČR celkem běžný. 

Různé druhy

Snowkiting využívá draky komorové konstrukce, ale setkat se můžete i s draky nafukovacími. Lyže i snowboard můžete použít běžné, ale po čase si můžete zakoupit i specializované snowkiteboardy. K základní výbavě patří také helma, jelikož jde o sport, ve kterém dosahujete poměrně velké rychlosti a je označován jako extrémní. Vyzkoušet můžete různé druhy snowkitingu, například:

  • Freeriding: typický je jízdou ve volném terénu, kde je hluboký sníh. 
  • Freestyle: je typický skoky a různými triky ve vzduchu. Díky větru a draku můžete trénovat vyšší, delší, ale také nebezpečnější skoky. 
  • Jibbing: je disciplínou podobnou jibbingu na snowboardu. 
  • Kite- flying: tato forma sportu je nejnebezpečnější a určená jen pro opravdu zkušené jezdce. Provozovat se může jen na horách a jde o paragliding, který se provozuje s tažným drakem. Díky tomu se můžete dostat do výšky až několika desítek metrů a zůstat ve vzduchu třeba i minutu. Jelikož nejsou tažní draci určeni přímo k létání, jde o velmi nebezpečný a riskantní sport. 

Pokud nemáte mezi přáteli spřízněné duše, které by s vámi na snowkiting vyrazili, tak na u nás na www.mevyo.com určitě najdete parťáky, kteří s vámi rádi prožijí dávku adrenalinu na zasněžené pláni.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store