Za papoušky do zoologické zahrady v Bošovicích | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Za papoušky do zoologické zahrady v Bošovicích

Potřebujete zlepšit náladu, načerpat energii a vyrazit někam na hezký výlet s rodinou? Zkuste jedinečný zážitek v České republice v podobě první papouščí zoo. Tato zoologická zahrada se nachází v Bošovicích. A nejde o žádnou malou zoo, je zde umístěno více než sto voliér exotického ptactva. Vezměte své děti či přátele na barevnou podívanou v těchto zamračených dnech. 

Papouščí zoologická 

Tato jedinečná zoologická zahrada leží v jihomoravské obci Bošovice, přibližně 25 km od Brna. Nyní můžete v zoo vidět kolekci arating, amazonků, ary, amazoňany, kakaduy a africké druhy papoušků. Areál je bezbariérový a nachází se v něm množství zeleně, relaxační zóna a pozorovatelna papoušků. Celý areál má působit velmi příjemně a nabízet oddech i zážitek. Nechybí tu také vodní plochy a fontánky, které zlepšují stav ovzduší. 

Jaké papoušky můžete vidět?

V zoologické zahradě je v současné době k vidění přibližně 200 papoušků, kteří náleží k dvaceti druhům. Tato sbírka papoušků se tvořila v průběhu čtyřiceti let. Vidět zde můžete i jedny z neojohroženějších papoušků na světě, kterými jsou amazoňany kubanské, kakadu žlutolící celebeské, ary marakány či ary červenouché. 

Proč zoo navštívit?

Kromě nádherných papoušků a možnosti pozorování jejich životů má papouščí zoologická přinášet osvětu. Především pro vaše potomky je ukázkou ochranářství a učí k ekologickému pohledu na život. Součástí zoologické zahrady je i Centrum ekologické výchovy, které seznamuje s chovem papoušků, ale i jejich ochrany. Pro vás bude papouščí zoologická barevným zážitkem, možností pozorovat život papoušků a oddechnutím z každodenního stresu. 

Adoptujte papouška

Pokud byste chtěli zoologickou zahradu a především papoušky podpořit, můžete si adoptovat jednoho z papoušků. Stačí si vybrat papouška, který se vám nejvíce líbí a stát se adoptivním rodičem. Tím může být nejen jeden člověk, ale také celá rodina či škola. Stačí na internetových stránkách vybrat svého papouška, vyplnit online přihlášku a podepsat Darovací smlouvu. Jméno adoptivních rodičů či rodiče je uvedeno u expozice s papouškem. Pokud se nechcete stát adoptivním rodičem, můžete zoo přispět finanční částkou pro její rozvoj a vytvoření co nejlepších podmínek pro chovaná zvířata. Pokud neznáte žádného milovníka papoušků, který by s vámi do zoo vyrazil, můžete někoho najít v naší aplikaci www.mevyo.com.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store