Zajeďte si Jilemnickou 50! | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Zajeďte si Jilemnickou 50!

Jedenáctý ročník Jilemnické 50 se letos pojede na náhradní trase na Roudnici. Tento okruh nabízí skvělé podmínky pro běžkařský závod, upravené trasy a krásu okolní přírody. Přemýšleli jste o tom, že byste rádi nějakého závodu zúčastnili? Ještě máte stále čas, tak proč si nezajet zrovna Jilemnickou padesátku. 

Kde a kdy?

Jilemnická 50 ZPMV ČR se pojede 27.-28.1. a konečně je známé také místo konání. V posledních několika dnech pořadatelé průběžně sledovali sněhovou nadílku a předpověď počasí. I když pár centimetrů sněhu na jilemnickou Hraběnku napadlo, kvalita sněhu a předpověď počasí není běžkařům Jilemnické 50 nakloněná. Mírné oteplení a málo sněhových srážek prvotní plán na běh Jilemnické padesátky změnily. Závod byl nakonec přesunut do Roudnice. 

Závodit se bude v Roudnici!

Jelikož jsou na tomto okruhu sněhové podmínky ideální, vsadili organizátoři na jistotu, která běžkařům zaručí skvělé podmínky po celou dobu závodu. Roudnický okruh můžete najít blízko pod vrchem lanovky Aldrov. Celé zázemí bude nyní před obecním úřadem v Roudnici a s ním i služby, které vám Stopa nabízí. Nebudou chybět převlékárny, úschovna, jídelna, půjčovna lyží, mazárny, catering, apod. Začátek tras najdete asi 150 m od tohoto zázemí.

 

Jaké závody na vás čekají?

V Roudnici se nachází okruh 25 km dlouhý s nádhernými výhledy a přírodou. Závodníci, kteří poběží trať dlouhou 50 km si tento okruh objedou dvakrát. Závody budou probíhat přes sobotu a také v neděli. Sobotní závodění bude odstartováno závodem pro děti na různě dlouhých tratích od 1 až do 5 km volnou technikou. Po obědě, přesně od 13.00 se můžete těšit na závod 25 km volným stylem. A až v neděli proběhne závod klasickým stylem na 50 či 25 km. Startovat budou závodníci hromadně. Vítězové závodu se mohou těšit na hodnotné ceny od partnerů závodu. 

Kdy se přihlásit?

Poslední možná online registrace byla do 24.1., ale nezoufejte, přihlásit se můžete ještě osobně v prodejně Intersportu v Jilemnici či v den závodu, a to ráno před startem v pátek, v sobotu i v neděli. 

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store