Zajímavá zimní střediska vhodná pro řádnou lyžovačku | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Zajímavá zimní střediska vhodná pro řádnou lyžovačku

Přemýšlíte, kam vyrazit na pořádnou zimní lyžovačku s dávkou adrenalinu? Vyzkoušejte některé z jedinečných zimních středisek v Evropě, které vám nabízí šanci užít si nejen kvalitně upravených sjezdovek, ale také dávku relaxace, adrenalinu a pohody. Kam vyrazit v Evropě za jedinečným lyžováním?

Chamonix, Francie

Pro seriózní lyžaře je Chamonix svatým místem. Toto údolí dlouhé 10 kilometrů, lemované zubatými vrcholky s ledovými plochami se může chlubit čtyřmi lyžařskými oblastmi a lanovkou, která umožňuje přístup k nejlepším lyžařským dobrodružstvím, to vše na úpatí Mont Blanc, nejvyššího vrcholu v Alpách. Především díky Mont Blancu, na který poprvé vylezl člověk v roce 1786, je Chamonix považován za místo, kde se zrodil alpinismus, a sport zde vytyčil mnohé aspekty života. A co dělá Chamonix jedinečným místem pro lyžaře? Je to centrum horolezectví a alpinismu, a díky lanovce se můžete dostat do tohoto jedinečného horského prostředí v absolutním pohodlí.

Verbier, Švýcarsko

Nachází se v západním Švýcarsku a nabízí 254 km sjezdovek. Verbier je v Evropě něco jako Jackson Hole ve spojených státech, epicentrem lanovek, které zpřístupňují možnost lyžování po extrémně strmých sjezdovkách. Terén mimo sjezdovku určený pro freeriding je tu opravdu jedinečný a velkolepý. Verbier je tímto proslavený, svou rozmanitostí terénu, strmostí sjezdovek a vertikálním sklonem. Zatímco Chamonix a La Grave mají divoký, vysokohorský terén, který vyžaduje velmi dobré lyžařské schopnosti, Verbier nabízí více přímé, avšak strmé lyžování.

La Grave, Francie

Bez lavinové kontroly, zasněžování, ohraničení či umělých svahů je La Grave jedinečným svého druhu na naší planetě. Duhově zbarvená lanovka vyjíždí z vily La Grave z 12. století a doveze lyžaře až k pomyslným dveřím 7500 metrům terénu mimo sjezdovku. Pozor však na strmé alpské plochy! Všechny odvážné lyžaře zde však čeká jedno z nejlepších lyžováních v Evropě, vše ve stínu La Meije, majestátního vrcholu o rozloze, který panuje nad La Gravem a vesnicí, kde žije pouze 500 stálých obyvatel. Na co však myslet? Pokud sem přijedete s myšlenkou, že je zde lyžování bezpečné a bez rizika, vystavujete se nebezpečí, protože hora neposlouchá lyžaře. Lyžaři musí poslouchat horu. Řekne vám, kde můžete v daný den lyžovat. 

Andermatt, Švýcarsko

Andermatt se nachází v údolí Ursern v centru Švýcarska. Je to lyžařská Šanngri-la. Krásná vesnice s tradičními švýcarskými chatami se nachází na úpatí Gemsstocku, který je jedním ze tří lyžařských areálů Andermattu. Zahrnuje 75 km tras a zdánlivě neomezený terén na lyžování mimo sjezdovku. Kvůli svému jedinečnému umístění, ve kterém se sbíhají tři horské průsmyky, je Andermatt velmi oblíbeným místem pro lyžaře. Je jednou z nejkvalitnějších zasněžených destinací v Alpách. 

St. Anton, Rakousko

Domov první světové lyžařské školy, to je St. Anton. Toto místo je považováno za místo, kde se zrodilo moderního lyžování. V dnešní době nese označení freeridová mecca. Po návštěvě blízké vesničky z devátého století, která se stala lyžařským střediskem, zjistíte proč. Hory v St. Anton byly přímo zrozeny pro lyžování. Jsou ideální svou velikostí. A skutečně svatý Anton se může chlubit 21 stop sněhu ročně. Sem se dostane spousta sněhu, protože všechny mraky se pohybují ze západu a severozápadu a zastaví se až zde na pohoří Arlberg, kde nadělí kupu sněhu. Pokud nemáte mezi přáteli lyžaře, v naší aplikaci www.mevyo.com jistě najdete parťáky, kteří s vámi rádi vyrazí na řádnou zimní lyžovačku. 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store