Zimní olympijské hry 2018 | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Zimní olympijské hry 2018

Zimní olympijské hry jsou už doslova za dveřmi. Konat se budou tento rok, a to od 9. do 25. února. Zimní olympijské hry jsou časem, kdy si všichni sportovci i fanoušci přijdou na své a mohou sledovat během několika dní všechny oblíbené zimní sporty i osobnosti. Letošní hry se konají v Pchjongčchangu v Jižní Koreji, kde se olympiáda uskuteční již podruhé. Pojďte si spolu s námi více posvítit na letošní zimní olympiádu.

Výběr místa

Vybrat místo, ve kterém se budou olympijské hry konat, není vůbec jednoduché. Město muselo nejdříve podat kandidaturu, a to už před devíti lety. Na organizování zimní olympiády si troufl Pchjongčchang, Mnichov a Annecy, přičemž u členů výboru tentokrát vyhrál Pchjongčchang, i přes mnoho potenciálních problémů, které mohou s tímto výběrem přijít. 

Maskot ZOH

Další nedílnou součástí organizace ZOH je výběr maskota. Tentokrát je to poměrně známá postava z korejské lidové pohádky, kterou je tygr. Toto zvíře je symbolem důvěry a síly. Suchorang, což je název pro bílého tygra, znamená v překladu "ochranný tygr". Pro paraolympijské hry byl zvolen medvěd Pandabi. 

Problémy s ZOH

Snad každý ví a chápe, že Jižní Korea sousedí se Severní Koreou. Díky tomu je celkem velkým problémem spojeným se zimní olympiádou bezpečnost. V Severní Koreji totiž proběhl již šestý jaderný test, ten největší a to teprve před 5 měsíci v zóně, která je vzdálena pouze 80 km od demilitarizované hraniční zóny. Tato zóna je nejvíce ozbrojenou hranicí světa. Důležité je si uvědomit, že obě země jsou technicky stále ve válce, i když bylo v roce 1953 uzavřeno příměří. Doufejme, že vše během ZOH proběhne v poklidu a bez jakýchkoliv problémů.

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store