Zorbing fotbal, nejzábavnější sport v bublině | Mevyo blog | Mevyo

Back to blog

Zorbing fotbal, nejzábavnější sport v bublině

Zorbing je poměrně mladá zábava, která vám umožní koulet se v průhledné bublině. Naštěstí se našli géniové, kteří díky zorbingu našli ještě větší zábavu a sice zorbing fotbal. Pokud jste se báli kontaktních sportů kvůli možným zraněním, tento sport si zamilujete. Před protivníky vás totiž chrání bublina, se kterou skončíte nejednou na zemi, ale vždy budete padat do měkkého.

Malý průvodce

Tento méně tradiční druh fotbalu má stejná pravidla, jako klasických fotbal, jen hráči mají poněkud odlišné oblečení. Každý hráč je ponořen do své vlastní nafukovací bubliny. Na rozdíl od fotbalu se zde nedá příliš simulovat při faulech.

 

Zorb jako oblek? Není to trochu nepříjemné?

Vůbec ne. Bublina jako oblek poskytuje jakýsi skákací polštář kolem hráče, který je díky tomu chráněn před jakýmkoli "útokem" během náročných výzev.

Je to jako když hrajete fotbal a jste oblečen do obrovského nafukovacího obleku.

 

Bodyzorbingové koule se vyrábějí z pevného plastového materiálu a lze je využít na jakémkoli povrchu (klasický nebo umělý trávník, písek nebo tělocvična). Je však důležité dát pozor, aby se v místě hry nevyskytovaly ostré předměty, které by mohly kouli zničit. Pro zorbing fotbal se dělají i speciální hřiště, která zajistí ještě větší bezpečí při hře.

 

Toto video vám ukáže základy hry

Jak vidíte, hráči mají tendence se od sebe odrážet.

Ale stále existují branky, stejně jako v normálním fotbalovém zápase?

Samozřejmě, zorbing fotbal se hraje na stejném hřišti, jako fotbal klasický. Ve dvou družstvech může hrát celkem až 14 hráčů.

 

Není to všechno trochu hloupé?

Určitě ne. Jde především o zábavu. Je prakticky nemožné hrát aniž byste nedostali záchvat smíchu. Navíc šance na pobyt ve vzpřímené poloze jsou téměř nulové. Je to dobrá aktivita pro skupinu přátel, zvláště v případě, kdy vaše kondička už není to, co bývala. Jde především o zábavu a smích, nikoli o zápas v tradičním slova smyslu. Pokud vás zorbing fotbal zaujal, stačí u nás na www.mevyo.com najít vhodné parťáky, pořídit vhodnou výbavu, nebo se účastnít nějakého klání, která se konají i u nás. 

 

Subscribe to our articles

Do you like this article? Fill in your email address and subscribe to new articles.

Hledáš parťáky pro své aktivity? 

Mevyo spojuje aktivní lidi se společnými zájmy. Chceš jít sportovat, na výlet a nebo třeba do divadla, ale nemáš zrovna s kým? Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí. .-)

Služba je plně ZDARMA

Have Mevyo handy wherever you go

Download our mobile application for free

Get it on Google Play Download on the App Store