Podzemí Moravského krasu - Blansko | Mevyo

Activity has already passed.

Show similar activities
Podzemí Moravského krasu

Activity has already passed.

Jeskyně jsou pro obyčejného smrtelníka jiný svět. Většina lidí zná jeskyně, které jsou zpřístupněné pro veřejnost. Podzemní svět plný betonových chodníčků, elektrického osvětlení, schodiště a zábradlí však dá jen z mála okusit návštěvníkům realitu jeskyně. Je to rozdíl asi jako navštívit městský lesopark a prales v nějakém národním parku.
Pak je tu pro více odvážnější duše možnost vydat se do jeskyně se svítilnou a prozkoumávat různé jeskyně jejichž vstupy člověk narazí při procházce. Ve většině případů se jedná o jeskyně, které jsou takové obyčejné a nejsou dlouhé.
Poslední dobou se všude možně po Moravském krasu začali objevovat reklamy na Speleozážitek Jeskyňář v jeskyni Bertalánka, kdy během 40 minut autoři na mrzký peníz nabízejí ochutnání jeskyňařinu.
Jeskyňařina ale nedá se koupit. Je to jako, když navštívíte hvězdárnu a to z vás neudělá taky hvězdáře.
Jeskyňařina je něco víc než okukování jeskyní. Je to o zkoumání, hledání pokračování, někdy je to dřina, ale občas se vyplatí a podaří se dostat do míst, kde před tím nikdy nikdo nebyl.
Tuto aktivitu jsem vytvořil pro všechny co by chtěli okusit skutečnou jeskyňařinu a podívat se do jeskyně, která není pro veřejnost přístupná.

Attended 2 | Users interested in 5

lokis
JanPav
Ariana
MichalR
brano
Premetp

Activity information

jeskyňářství

19.01.2018 00:00

Blansko

13 - 100 years

4/6

08. 12. 2017