Výlet do Západních Tater - Valašské Meziříčí | Mevyo

Activity has already passed.

Show similar activities
Výlet do Západních Tater

Activity has already passed.

Pátek – Vyjíždíme v 18:00 hod z Valašského Meziříčí. Po domluvě je možný nástup v jiném městě. Po ubytování v domečku se seznámíme a připijeme si. Bude také prostor pro krátkou instruktáž a odpovědi na případné dotazy.

Sobota – Ráno se každý individuálně nasnídá. Z domečku budeme odcházet v 6:30. Asi 40 min pojedeme autem na start naší dnešní túry. Začínáme v sedle pod Bílou skálou cca o 7:30 (820 m n. m), kde je pomyslný začátek Západních Tater. Vystoupáme lesem, který byl před dvěma roky hodně zničený vichřicí na nejzápadnější vrchol Západních Tater vrchol Bílé skály cca o 9:00. Tady si dáme 15 minutovou přestávku. Jsme 1316 m n. m. Chodník vede po hřebeni s výhledy na téměř celou Oravu i Liptov, při dobré viditelnosti uvidíme obě slovenské moře – Oravskou přehradu i Liptovskou Maru. Dále půjdeme přes skalné město Radové skály, podíváme se do hlubokého jeskynního útvaru a i za pomoci řetězů vystoupáme k dalšímu významnému vrcholu Sivému vrchu (1805 m n. m cca 11. 00. Na nevyšším vrcholu naší túry si dáme další půlhodinovou přestávku.
Ze Sivého vrchu budeme pokračovat přes sedlo Preduvrati na vrchol Babek (1566 m n. m, kde budeme cca ve 12 hodin. Dáme si 15 minutovou přestávku. Budeme zde mít nejkrásnější výhled na Liptovkou kotlinu.
Z Babek půjdeme na malé občerstvení z vlastních zdrojů k horské chatě pod Náružím, kde se nachází studnička a v sezóně je tam možné zakoupit si omezené základní nápoje.

Je cca 13 hodin a dosáhli jsme na první zdroj pitné vody této túry!!! Nacházíme se v chráněném území Červenec a Mních, kde hnízdí vzácné druhy ptactva – mimo jiné hlavně Orel Sklaný – po cca půl hodinové pauze začneme sestupovat lesnou cestou k rozcestí na Tokarinách (790 m n.m. Hodinky budou ukazovat asi 15 hodin. Nachází se zde začátek Tatranská magistrála. Dále pokračujeme ponad Jalovský potok.
Cca 16 -16.30 přijdeme do domečku, sprcha, večeře, hry....


Neděle – Neděle
Ráno se každý individuálně nasnídá. Z domečku budeme vycházet v 7:30. Půjdeme do obce Prosiek a cca 8:15 vyrážíme ke skalným vratům, přes které se dostaneme po lávkách ponad potok do Prosiecké doliny. Po 45 min chůze, na chvilku odbočíme k vodopádu, kde si dáme 15 min pauzu na doplnění zásob a pokocháme se pěknými pohledy. Následuje 45 min pochod kaňonem Prosiecké doliny, kde vystoupáme aj za použití technických pomůcek (lano., žebříky) a tak se dostaneme na rozcestník Svorad (pojmenovaný po poustevníkovi, který tady podle legendy kdysi žil. Nacházíme se pod kopcem Prosečné, který je z důvodu kalamity už třetí rok nepřechodný. Proto se vydáme po rozkvetlých loukách do typické rázovité slovenské obce - Velké Borové (cca 40 min), kde se pokusíme dát si v místní hospůdce první pivko a zůstaneme tady 30 minut.
Dále půjdeme 15 min směrem na mlýny, oblazy, kde se nachází zrekonstruovaný původni funkční mlýn, Ráztocký vodopád a jine zajímavosti. Tu si dáme individuální rozchod a cca o 12.30 - 13.00 vyrážíme dole Kvacianskou dolinou. Cesta ústí do Kvacianské doliny nám zabere i s přestávkami na jídlo, focení a kochání se krásnou přírodou cca 1 hod + 15 min cca o 14 se nacházíme v ústí Kvacianské doliny. Obě dvě tyto doliny patří do nejkrásnějších zpřístupněných dolin, které jsou součástí Chočských vrchů. Z ústí Kvacianské doliny pokračujeme naučným chodníkem, po pod les zpět k ústi Prosiecké doliny, kde máme za parkované auto, co nám potrvá 1 hod a 15 min.Cena je 2850. V ceně je zahrnuto: 2 krat ubytovani v penzionu, doprava autem plus přesuny na Slovensku, večeře v stylové restauraci (polévka, pivo a hlavní chod), průvodce

Group conversation (15)

Lobou
Loboumore than a week

Už jsem párkrát s Markétkou byl a vždy je to bezva. Jsme tam vždy VIP. A co se týká toho rozpisu ... nebál bych se ho. Ještě se nestalo, aby jsme si výlet neužili. Řádíme se nejslabším a trasa se v případě špatného počasí, nebo nedostatku sil vždy může upravit. Takže já jedu a nemohu se dočkat

PetaKu
PetaKumore than a week

Krásný plán, ale to bych asi pošla někdy příště, až potrénuju

Marketa
Marketamore than a week

Můžete se mrknout na moje facebookové stránky: Zážitková turistika s Rozárkou. Máme tam fotky z minulých akcí.

Veronique
Veroniquemore than a week

No, když tak čtu ty časy a výškové metry, tak bych vás akorát zdržovala.. to bych asi nezvládla ani když jsem ještě měla fyzičku

Milan
Milanmore than a week

Veronique: To clovek ujde ikdyz nechce Ja to znam z vlastni zkusenosti Taky sem myslel ze nezvladnu B7 a dal sem ji Letos poprve sem sel A ted se chystam na LH24 tak poprvé Takze clovek se toho nesmi bat Ja nemit uz nwco v planu tak bych sel hned

Lobou
Loboumore than a week

Veronique: neboj, nejsme barbaři. Držíme partu. Neutečeme ti. A ani netrháme kilometry. Marky tu sice píše časy, ale jsou spíš orientační, aby se vědělo, že je k tomu třeba nějaká ta fyzička a nepřihlásil se někdo, kdo ještě vůbec nikdy nikam nešel, ale zároveň ten, kdo již někdy někde šel ... tak ví, že jednou se jde dobře a za hodinu těch kilometrů zvládne víc .. a jindy je krize a jde se pomaleji. A každý může mít svoji krizi. Není to žádná ostuda. A je tam opravdu moc moc krásně. Stojí to za to.

Milan
Milanmore than a week

ka az priste

Veronique
Veroniquemore than a week

No já si asi počkám, jestli budete někdy něco organizovat i v českých horách.. o těch vím, že je zvládám ale věřím, že je tam nádherně

šárka
šárkamore than a week

Mám pracovní víkend, ale děkuji za pozvání Příště to snad výjde.

Lobou
Loboumore than a week

Výlet perfektní. Program se sice trošku upravil, ale nemělo to chybu. Dvě nádherné procházky. Jedna dle plánu a druhá na Rysy. Potkali jsme mnoho vyhlídek. Jen teda díky špatnému počasí jsme byli rádi, že vidíme jeden druhého . Já si osobně toto užil. Krásná příroda, milí lidé .... Jsem jako obvykle nadšený.

Attended 2 | Users interested in 0

Marketa
Lobou

Activity information

turistika

25.11.2016 18:00

Valašské Meziříčí

19 - 100 years

3/5

01. 11. 2016