4 x Choč za jeden den - Valašské Meziříčí | Mevyo

Activity has already passed.

Show similar activities
4 x Choč za jeden den

Activity has already passed.

Na Choči už bylo hodně lidí, ale málokdo ví, že v Chočském pohoří existují Choče dokonce 4 – chceš vědět a vidět víc, tak se přidej

Pátek – Vyjíždíme v 16:00 hod z Valašského Meziříčí. Po domluvě je možný nástup v jiném městě. Po ubytování v domečku se seznámíme a připijeme si. Bude také prostor pro krátkou instruktáž a odpovědi na případné dotazy

Sobota
Ráno se každý individuálně nasnídá. V 6:00 odjedeme autem z domečku do obce Likavka, odtud budeme vyrážet cca 6:45 z parkoviště k hradu Likava. Cesta na hrad nebude dlouhá, pouze cca 20 min. Na hradě se nachází i funkční mučírna, ale hrad je v tomto období zavřený. Obejdeme ho dokola okolo hradeb a budeme obdivovat jeho majestátnost. Potom vyrážíme na túru směr Přední choč – cesta trvá 1, 20 hod (1249 n. m. Určitě již budeme mít hlad a tak si dáme půl hodinovou přestávku na doplnění sil. Masivem Zadního choče se po hodině a půl dostaneme na Poľanu.
Odtud budeme dále pokračovat cca 1 hodinu na Velký choč (1611 m. n. m. Vrchol dosáhneme cca o 12 hodině. Dáme českou přestávku na oběd (takže nezapomeňte řízky a buchty od maminky).
V případě dobré viditelnosti se pokocháme krásnými výhledy na Liptovkou kotlinu, Oravskou Maguru, Malou Fatru a samozřejmě na vrchol Malého choče, který je vzdálený 25 min., jak budou bezpečné podmínky a zájem můžeme uzavřít 4 x Choč tím, že si stoupneme i na tento vrchol
Při sestupe na Polanu v případě dobrých podmínek zkusíme použít jinou sestupovou cestu, jako jsme šli na vrchol a cca o 16:00 hodině (podle toho jestli se půjde i na Malý choč, jestli ne tak o hodinu dříve) dorazíme do dalšího významného cíle naší cesty Valašskej Dubovej a konkrétně do Janošíkové krčmy, kde podle legendy v roce 1713 chytili Juraje Janošíka. Tady si doplníme pitný režim v případě zájmu i něco víc, podle času do odjezdu nejbližšího autobusového spojení, který nás doveze k startu naší dnešní cesty a následně se připravíme na večeři do stylové restaurace v Žiari. Večeře bude cca 19:00 – 19:30.

Túra je bezpečná a nevede lavinovým a typickým vysokohorským terénem, ale v horách vládnu typické zimní podmínky. Jak máte mačky nebo nesmeky, určitě si je vezmete, mohou se hodit hlavně v poslední části úseku výstupu na Velký choč. Není to však podmínka. 2 Ks mohu bezplatně zapůjčit.


Neděle
Ráno se každý individuálně nasnídá. Z domečku budeme vycházet v 6:30. Půjdeme do obce Prosiek a cca 7:15 vyrážíme ke skalným vratům, přes které se dostaneme po lávkách ponad potok do Prosiecké doliny. Po 45 min chůze, na chvilku odbočíme k vodopádu, kde si dáme 15 min pauzu a pokocháme se pěknými pohledy. Následuje 45 min pochod kaňonem Prosiecké doliny, kde vystoupáme aj za použití technických pomůcek (lano., žebříky) a tak se dostaneme na rozcestník Svorad (pojmenovaný po poustevníkovi, který tady podle legendy kdysi žil. Nacházíme se pod kopcem Prosečné, který je z důvodu kalamity už třetí rok nepřechodný. Proto se vydáme do typické rázovité slovenské obce - Velké Borové (cca 40 min), kde se pokusíme dát si v místní hospůdce první pivko a zůstaneme tady 30 minut.
Dále půjdeme 15 min směrem na mlýny, oblazy, kde se nachází zrekonstruovaný původní funkční mlýn, Ráztocký vodopád a jiné zajímavosti. Tu si dáme individuální rozchod a cca o 11.30 – 12:00 vyrážíme dole Kvačianskou dolinou. Cesta ústí do Kvačianské doliny nám zabere i s přestávkami na jídlo, focení a kochání se krásnou přírodou cca 1 hod + 15 min cca o 13:15 se nacházíme v ústí Kvačianské doliny. Obě dvě tyto doliny patří do nejkrásnějších zpřístupněných dolin, které jsou součástí Chočských vrchů. Z ústí Kvacianské doliny pokračujeme naučným chodníkem, po pod les zpět k ústi Prosiecké doliny, kde máme za parkované auto, co nám potrvá 1 hod a 15 min.

Poté dle domluvy si zajdeme někam na jídlo a nebo pojedeme domů.


Cena pobytu činní 2980 Kč

V ceně je:
Doprava z Valašského Meziříčí a zpět
Průvodce
2 x ubytování v domečku

Doprava autem na východiskové body túry
Cenu lístku na přepravu autobusem
1 x kompletní stravovací menu – večeře v sobotu (nápoj, polívka, hlavní jídlo)Doporučuji:
- Po celou dobu trasy nebude možnost doplnění tekutin – termosku s teplým nápojem. V domečku je konvice a kuchyňka, kde si můžeme připravovat nápoje i jídlo.
- Celodenní stravu – kromě večeře
- Kvalitní zimní obuv, oblečení, rukavice – myslet na zimní podmínky
- Čelovku – pro jistotu


Časy jsou pouze orientační. Nekoukáme na hodinky


Těším se na Vaši účast

Markéta Hebláková a Rozárka

Group conversation (3)

Zuzka
Zuzkamore than a week

odkud se odjíždí? je ještě vůbec volné místo?

Marketa
Marketamore than a week

Ahoj Zuzi, vyjíždí se z Valašského Meziříčí v 16:00. Ano volné místo je

Marketa
Marketamore than a week

Mohu zařídit ještě jedno auto. Zuzi a Sisi, máte zájem?

Attended 6 | Users interested in 0

Marketa
sluníčko17
Lobou
PetaKu
Zuzka
Sisi

Activity information

turistika

10.02.2017 00:00

Valašské Meziříčí

13 - 100 years

0/6

23. 01. 2017