Kavárna POTMĚ - Praha | Mevyo

Activity has already passed.

Show similar activities
Kavárna POTMĚ

Activity has already passed.

Světluščí Kavárna POTMĚ, ve které obsluhují v absolutní tmě nevidomí kavárníci, zahájí slavnostně svůj provoz 5. června ve 12.30 hodin na náměstí Republiky v Praze. Vítat hosty ve světě zvuků, chutí a vůní bude až do 22. června. Kromě osvěžujících nápojů a zmrzliny se mohou těšit návštěvníci na koncert relaxační hudby od nevidomých muzikantů nebo si vyzkoušet potmě stavění z kostek.

„Neřešte hubnutí do plavek a přijďte si osladit život do Kavárny POTMĚ. Její návštěvou podpoříte prostřednictvím Světlušky nevidomé, a tak vám jistě bude chutnat, i pokud si ve tmě nedopatřením osladíte kávu o trochu víc. Bez výčitek si můžete dopřát i několik kopečků výtečné světluščí zmrzliny,“ láká k návštěvě kavárny Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který v rámci sbírky Světluška projekt Kavárna POTMĚ organizuje.

Pozvání Světlušky na slavnostní otevření Kavárny POTMĚ 5. června přijala herečka Jana Stryková, cellistka a modelka Terezie Kovalová a herci Václav Neužil s Petrem Stachem.

Otevírací doba Kavárny POTMĚ je 10.00–21.00 hodin, s pauzou od 15.00–16.00 hodin. Vstupné činí 140 Kč, v ceně je kromě netradičního zážitku již zahrnut jeden nápoj nebo zmrzlina, hrneček s logem Světlušky a světluščí magnet na památku. Výtěžek z Kavárny POTMĚ putuje na konto Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá těžce zrakově postiženým dětem i dospělým na cestě k samostatnému životu plnému pestrých aktivit.

Doprovodný program Kavárny POTMĚ
• 5. 6. 2017 slavnostní zahájení na náměstí Republiky ve 12.30 – vystoupení nevidomých hudebníků Blanky Janečkové, Aleny Terezie Vítek a Radka Žaluda
• 9. 6. 2017 od 16 hod. vystoupení nevidomých muzikantů Ráchel Skleničkové, Jakuba Blažka a Tomáše Hájíčka - relaxační hudba z aplikace Relaxuj potmě
• Kdo si hraje potmě, nezlobí aneb složte si uvnitř kavárny model z LEGA
• Středeční (7.,14.,21.6ochutnávka limitované edice Vína pro Světlušku od Vinařství Volařík
• 22. 6. 2016 KONEC v 16.00 hodin

O projektu Kavárna POTMĚ

Kavárna POTMĚ je jedinečným místem, kde se role vidících a nevidomých na chvíli vymění. V úplně zatemněném prostoru se vašima očima stanou nevidomí. Usadí vás ke stolu, obslouží a připraví vám kávu nebo jiný nápoj, jaký jste ještě neviděli. Nevidomí jsou těmi, kteří nabízejí svoji pomoc vidícím, a na které se můžete při pohybu ve tmě spolehnout. Kavárna POTMĚ funguje od roku 2006 a od té doby ji navštívilo více než 50 000 lidí. Šestým rokem existuje i její mobilní verze v zatemněném autobusu, který putuje od jara do podzimu Českou republikou.

Group conversation (2)

Nikiss
Nikissmore than a week

Pro velký úspěch dávám opakování. Je to nezapomenutelná zkušenost

Lena
Lenamore than a week

Chci potvrdit, bylo to skvělé. Příležitost/možnost tuto kavárnu navštívit. Vyzkoušet pobyt ve tmě, i přes strach ze tmy . Lidi venku před kavárnou i v kavárně super, vínko s edice pro Světlušku výborné (pouze středa) a kávička též. V nabídce mají krom čaje třeba i zmrlinu. Velmi doporučuji.

Attended 2 | Users interested in 1

Nikiss
Lena
Gabka

Activity information

konverzace

16.06.2017 17:00

Praha

20 - 36 years

4/6

14. 06. 2017